Konsola Camo Marble

13 000,00 zł
Brutto

Konsolę CAMO charakteryzuje ją prosta forma przełamana obniżoną półką na bocznej krawędzi mebla. Prosta forma konsoli zwraca uwagę na piękno materiału oraz precyzję wykonania. Idealnie sprawdzi się w holu z lustrem, salonie lub sypialni. To idealny mebel dla prawdziwych miłośników minimalizmu i szlachetnych materiałów. Konsola jest dostępna również w wersji wykonanej z drewna. Projekt: Małgorzata Korycka

Kolor
Ilość

Mebel w całości wykonany z kamienia w trzech odcieniach: Biały szczotkowany marmur Carrara, polerowany marmur Calacatta Viola, polerowany marmur Rosso Levanto. Zabezpieczony profesjonalnym środkiem do impregnacji marmuru.

  • Szerokość: 50 cm
  • Wysokość: 85 cm
  • Głębokość: 28 cm

Tym razem marmurowe blaty mebli będą miały surowe, lekko chropowate krawędzie od których pochodzi nazwa kolekcji EDGE. Przełamując myślenie o kamieniu jako materiale o nieskazitelnym połysku i obnażając nieszlifowane krawędzie, Un’common przypomina nam o prawdziwym, naturalnym pochodzeniu kamienia. Dlatego w najnowszych produktach pojawiły się dwa, zupełnie nowe rodzaje marmuru: Calacatta Viola z charakterystycznym lekko bordowym użyleniam oraz Rosso Levanto w pięknym odcieniu burgunda z białymi mocnymi żyłami. Dodatkowo dla fanów klasyki w kolekcji nie zabraknie też białej szczotkowanej Carrary. Kamienne blaty powstają z wyselekcjonowanych płyt z różnych zakątków świata: Włoch, Hiszpanii czy Iranu. Jednak meble to efekt ręcznej pracy rzemieślników w Polsce. Wszystkie blaty są zaimpregnowane specjalistycznymi preparatami, jednak ważne aby odpowiednio je pielęgnować w trakcie użytkowania.

Un’common to Polska pracownia zajmującą się projektowaniem i ręcznym wytwarzaniem mebli z marmuru i stali. Minimalistyczni w formie i konsekwentni w stylu. Pragną, aby ich meble były nie tylko dobrze zaprojektowane, ale także działały na zmysły. A w tym celu marmur wydaje się idealny jako piękny, szlachetny i naturalny materiał wykorzystywany od stuleci w architekturze, sztuce i codziennym życiu. Chociaż istnieje wiele złóż kamienia przez co dostępne są jego różne rodzaje i kolory to jego naturalne pochodzenie oraz złożony proces powstawania powodują, iż niemal niemożliwe jest wydobycie dwóch jednakowych kawałków kamienia. A to w świecie tworzyw sztucznych i masowej produkcji daje bezcenny efekt zaskoczenia i prawdziwy luksus zarezerwowany jedynie dla naturalnych materiałów i ich fanów.

Dzięki fizycznym cechom kamienia oraz precyzji wykonania, meble Un’common to meble na lata, co i dla nas jest niezwykle ważne. Być może z czasem pokryją się naturalną patyną, co tylko doda im uroku, ale wciąż będą piękne i szlachetne, a kawa wypita przy marmurowym stoliku smakuje lepiej niż przy jakimkolwiek innym!

Czas realizacji: 5-7 tygodni

Opinie o produkcie

Komentarze (0)