Od zawsze korzystamy z darów natury. Długo robiliśmy to bezrefleksyjnie, nadmiernie eksploatując przyrodę i nie przejmując się skutkami naszych działań. Na szczęście ludzkość coraz wyraźniej zdaje sobie sprawę, że bez odpowiedzialnego traktowania Ziemi, nasza egzystencja na niej staje pod znakiem zapytania. Również w dziedzinie projektowania i produkcji mebli widzimy zmianę podejścia w wykorzystaniu naturalnych materiałów. Właściwy dobór drewna pochodzącego ze sprawdzonych źródeł, certyfikaty jakości, zmniejszenie wykorzystania środków chemicznych, sztucznych barwników czy programy zalesiania, stają się powszechne i wspierane przez świadomych producentów. Użytkownicy produktów, także coraz częściej wybierają rozwiązania spełniające kryteria zrównoważonego rozwoju. Jako miłośnicy przyrody, w Perffecto wypełniamy zobowiązanie wobec naszej planety i oferujemy produkty od lokalnych rzemieślników wykonane z drewna, kamienia czy naturalnych lub pochodzących z recyclingu tkanin, które wpisują się w ten światowy trend. 

Drewno od wieków było jednym z podstawowych materiałów służących wystrojowi wnętrz. I tak jak kiedyś, tak i dzisiaj dodaje im szlachetności i magii. Drewniane meble to często unikalne dzieła sztuki. Jest nim m.in. w naszej kolekcji La Konsola Witaminy D. Jej blat został wykonany z drewna dębowego a produkcja na indywidualne zlecenie oraz charakter materiału sprawiają, że każdy produkt jest niepowtarzalny. Wyrób posiada certyfikat FSC, międzynarodowej organizacji not-for-profit wyznaczającej standardy dla odpowiedzialnej gospodarki leśnej.

Innym przykładem są stoły marki hoom. Wyważone połączenie industrialnych elementów z dębowymi lub marmurowymi blatami jest wyrazem elegancji i funkcjonalnej formy. Produkty hoom nie czekają na Ciebie w magazynie, ponieważ nie są tworzone z wyprzedzeniem. Każdy projekt jest przygotowywany od podstaw, z wielką dbałością o detale i wykonywany ręcznie w niewielkiej stolarni w Polsce. 

Z kolei stworzona przez prawdziwych pasjonatów marka Ziemann Home Decor oddaje hołd wrażliwej ludzkiej naturze, marzeniom i sztuce. Ich filozofia znajduje swoje odbicie w ciekawych detalach, odważnej kolorystyce i perfekcyjnym wykończeniu produktów. Dzięki miłości do naturalnego drewna i designu oraz doskonałej znajomości rzemiosła tworzą odważne połączenia, które wspaniale kreują nowoczesne ale również nieco bardziej klasyczne wnętrza.

Prezentowane w ofercie dywany zostały wykonane z najwyższej jakości materiałów (m.in. bawełny szenilowej, wiskozy i wełny), które poza walorami estetycznymi posiadają szereg innych praktycznych zastosowań – doskonale zatrzymują ciepło, zapewniając komfort i wygodę podczas codziennego użytkowania, skutecznie tłumią wszelkie hałasy oraz pochłaniają kurz i drobne zanieczyszczenia co ma pozytywny wpływ na jakość i wilgotność powietrza w pomieszczeniu, w którym się znajdują. Np. dywan  Atlantic Grey Waves , został wykonany w 85% z bawełny szenilowej z dodatkiem 15% wysokopołyskowego poliestru. Aby uzyskać tak piękny i niepowtarzalny efekt graficzny przy jego produkcji użyto specjalnej metody szlachetnego postarzania. Dywan cechuje absolutnie bezkompromisowa jakość wykonania i materiały najlepsze gatunkowo.

Podziel się tym postem