ABB Smart Home

ABB FREE@HOME

Jesteśmy autoryzowanym partnerem firmy ABB, w ofercie posiadamy kompletny asortyment osprzętu elektroinstalacyjnego jak i domofonów. Oferujemy projekt, sprzedaż i profesjonalny montaż. Służymy 15-letnim doświadczeniem przy projektowaniu instalacji elektrycznej potrzebnej dla wygody i komfortu mieszkańców.

System ABB-free@home® to hybryda tradycyjnej instalacji elektrycznej w domach czy w mieszkaniach. Wspomaga ją inteligencją, skalą możliwości adaptacji szybkością działania i mobilnością. Zapraszamy do Salonu Perffecto celem przetestowania zainstalowanego systemu we wnętrzach naszego salonu i przekonania się o jego atrakcyjności.

Umów się na prezentację

 

 

 

ZARZĄDZASZ ŚWIATŁEM JAK CHCESZ

Najprościej rzecz ujmując ABB-free@home® przekształca dom lub mieszkanie w inteligentne domostwo. Steruje żaluzjami czy zasłonami w oknach, oświetleniem, ogrzewaniem, klimatyzacją, wideodomofonem i innymi wybranymi scenami. Samo sterowanie jest niezwykle proste. Może być zarówno za pomocą przełącznika lub panelu dotykowego na ścianie jak i zdalnie smartfonem czy tabletem. Po prostu praktycznie, komfortowo i efektywnie energetycznie. Szczególnie wydaje się to atrakcyjne porównując stosunkowo niewielkie koszta dodatkowe w stosunku do tradycyjnych instalacji elektrycznych.
Jedno naciśnięcie przełącznika na ścianie, przycisku na panelu ABB- free@homeTouch, PC, laptopie, smartfonie lub tablecie wystarczy, aby wywołać kompletną scenę. Dzięki temu można w kilka sekund dostosować pokój mieszkalny do okazji – na przykład na wizytę gości, kino domowe lub przyjemny, relaksujący wieczór…

Inteligencja systemu jest do Twojej dyspozycji, ponieważ system pozwala Ci zaprogramować zarządzanie światłem według Twoich preferencji, a nie zastanej instalacji tradycyjnej. Sam decydujesz która lampa gdzie i kiedy ma się zapalić lub zgasić. Nie musisz się tu przejmować się, że nie masz układu schodowego czy krzyżowego w instalacji elektrycznej – sam go stworzysz dzięki inteligencji ABB- free@home®

Wyobraź sobie, że wchodzisz do sypialni, zapalasz górne światło, kładziesz się do łóżka i chcesz zgasić lampę. Mając system ABB-free@home® możesz to zrobić, automatyka instalacji umożliwi Ci zarządzać każdą lampą w pokoju czy w mieszkaniu. Możesz powielać zapalanie/gaszenie lampy w kilku miejscach bez ograniczeń, łączyć oświetlenie w grupy czy tworzyć własne sceny. Możesz dodawać ściemniacze lamp i zarządzać światłem według Twoich preferencji jako użytkownika – bo Ty tu jesteś najważniejszy. Instalacja tradycyjna nie powinna Cię ograniczać, zarządzanie światłem tworzysz dla siebie, dla swojej wygodny…

 

PRZYCISK, KTÓRY WSZYSTKO WYŁĄCZA

ABB-free@home® zapewnia ten nieporównywalny komfort dzięki opcji sceny “wyłącz wszystko”. Jest to szczególnie praktyczne przy opuszczaniu domu, gdyż powoduje wyłączenie wszystkich połączonych w sieć urządzeń w całym mieszkaniu np. wyłączy światło czy wybrane gniazda 230V, opuszczą się żaluzje, zmniejszone zostanie ogrzewanie, zasłonią się tkaniny w oknach itp. Ponieważ funkcja ta jest już wstępnie skonfigurowana, nie potrzebne jest pracochłonne programowanie. Funkcję tą możesz uruchomić z dowolnego przycisku na ścianie lub zdalnie – jak wolisz. Oczywiście istnieje możliwość konfiguracji w drugą stronę za pomocą „włącz wszystko”, włączy się światło, podniesie się temperatura domu, odsłonią się żaluzje czy zasłony, itp.

ABB-Free@home ma także fukcjonalność systemu za pomocą aktywacji głosowej, która zapewnia dodatkowy komfort i wygodę użytkowników. Po powrocie do domu wystarczy wydać polecenie: „włącz światło w przedpokoju”, a przed wyjściem z domu można powiedzieć: „wyłącz światło w każdym pomieszczeniu” ― i gotowe. Użytkownicy mogą wprowadzić do systemu nazwy pokoi i obszarów. System można zaprogramować tak, aby użytkownik otrzymywał potwierdzenie wykonania polecenia lub może on zapytać system o stan funkcji, np.: „czy światło w salonie jest wyłączone?”, a system udzieli odpowiedzi.

Firma ABB wprowadziła także rozwiązanie do rozpoznawania głosu, które stanowi połączenie systemu rozpoznawania mowy w oparciu o zasady gramatyczne oraz statystycznego modelu mowy. Procesor dialogowy w systemie sterowania głosowego wykorzystuje algorytmy do rozpoznawania kontekstu i intencji użytkownika. W przypadku otrzymania niepełnego polecenia system zapyta użytkownika o dodatkowe informacje.

 

KONFIGURACJA ZA POMOCĄ APLIKACJI

Konfiguracja przy użyciu aplikacji ABB-free@home® jest przejrzysta i zrozumiała nawet dla laika. Na wyświetlaczu tabletu lub laptopa następuje aktywacja wszystkich urządzeń znajdujących się w pomieszczeniach w obrębie systemu. Umożliwia to dokonywanie ustawień, zapisywanie ich, podnoszenie lub opuszczanie żaluzji, etc.

 

 

 

 

IDEALNY W NOWYM BUDOWNICTWIE CZY PODCZAS REMONTU

System ABB-free@home® nie wymaga żadnej nowej instalacji elektrycznej, wystarczy doprowadzić przewód magistralny, który służy do komunikacji pomiędzy inteligentnymi urządzeniami instalowanymi jako tradycyjne przełączniki w puszkach elektrycznych. Automatykę ABB można traktować jako hybrydę, która wspomaga tradycyjną instalację – logiką i funkcjonalnością.

Szacunkowy koszt przewodu dla mieszkania czy domu to tylko ok. 200-400 zł (uzależnione od metrażu inwestycji), system działa stabilniej niż rozwiązania bezprzewodowe dostępne na rynku. Dlatego warto ułożyć przewód podczas remontu domu czy mieszkania, dzięki temu będziemy mogli zawsze go uruchomić, tworząc swoją funkcjonalność instalacji jak i automatykę.

 

OPŁACALNA INWESTYCJA

Systemy automatyki domowej to nie tylko większy komfort, ale również opłacalna inwestycja. Nakłady poniesione na jego instalację szybko się zwróci. Automatyczne sterowanie ogrzewaniem nie tylko pozwala na regulowanie temperatury w pomieszczeniach, ale ogranicza straty energii. Przykładowo system geolokalizacji potrafi wyłączyć ogrzewanie lub obniżyć temperaturę w trakcie nieobecności domowników. Sterowanie roletami również pozwala na oszczędności – poprzez odpowiednie doświetlenie pomieszczeń robi się w nich cieplej, a latem ogranicza dopływ promieni słonecznych.

Do istotnych funkcji systemów zaliczamy również symulowanie obecności domowników w trakcie wyjazdów. W przypadku ABB–Free@home oznacza to zapamiętywanie rytuałów mieszkańców. System o stałych porach uruchamia sprzęty domowe czy zapala i gasi światła. Aplikacja na tablecie czy smartfonie umożliwia monitowanie otoczenia i wnętrza domu dzięki integracji z wideofonem i systemem komunikacji domowej ABB-welcome.

Kolejnym ulepszeniem jest nowa funkcja, które umożliwia inteligentne łączenie różnych procesów przy wykorzystaniu zdań logicznych „jeżeli…, to”. Na przykład jeżeli temperatura w pomieszczeniu przekroczy 25°C, żaluzje mogą się automatycznie zamykać. Podobnie, gdy czujnik ruchu zostanie aktywowany, użytkownik otrzyma powiadomienie za pośrednictwem poczty elektronicznej lub usługi push na smartfon.

 

 

ISTOTNE ZALETY SYSTEMU:

  • Inteligentne sterowanie światłem i urządzeniami w całym domu
  • Przystępna cena, elastyczność oferty
  • Łatwa obsługa, konfiguracja i samodzielna zmienność ustawień
  • Stabilny system oparty na komunikacji cyfrowej po kablu lub WiFi
  • Markowe urządzenia, sygnowane renomowaną szwajcarką marką ABB • Bezpłatne aktualizacje systemu
  • Rozbudowa systemu o nowe funkcje wraz z ich dostępnością na rynku • Bezpłatne doradztwo techniczne przedstawicieli ABB