ABB free@home


System ABB-free@home®  jest hybrydą dla tradycyjnej instalacji elektrycznej w domach czy w mieszkaniach, wspomaga ją inteligencją, szybkością działania i mobilnością. Jest nowoczesny. Zapraszamy do Salonu Perffecto celem przetestowania zainstalowanego systemu we wnętrzach naszego salonu i przekonania się o jego atrakcyjności...

Po prostu inteligentnie ABB-free@home® przekształca dom lub mieszkanie w inteligentne domostwo. Steruje żaluzjami czy tkaninami w oknach, oświetleniem, ogrzewaniem, klimatyzacją, wideodomofonem lub wybranymi scenami. Proste sterowanie przełącznikiem na ścianie lub zdalnie smartfonem czy tabletem. Po prostu praktycznie. Po prostu komfortowo. Po prostu efektywnie energetycznie. Szczególnie atrakcyjne przy niewielkich kosztach dodatkowych w stosunku do tradycyjnych instalacji elektrycznych. 

Jedno naciśnięcie przełącznika na ścianie, przycisku na panelu ABB-free@homeTouch, PC, laptopie, smartfonie lub tablecie wystarczy, aby wywołać kompletną scenę. Dzięki temu można w kilka sekund dostosować pokój mieszkalny do okazji – na przykład na wizytę gości lub przyjemny, relaksujący wieczór...Zarządzasz światłem jak chcesz.

Inteligencja systemu jest do Twojej dyspozycji, ponieważ system pozwala Ci zaprogramować zarządzanie światłem wedug Twoich preferencji a nie zastałej instalacji tradycyjnej. Sam decydujesz która lampa i gdzie ma się zapalić i zgasić. Nie przejmujesz się, że nie masz układu schodowego czy krzyżowego w instalacji elektrycznej - sam go stworzysz dzięki inteligencji ABB-free@home® 

Wyobraź sobie, wchodzisz do sypialni, zapalasz górne świało, kładziesz się do łóżka i chcesz zgasić lampę, przełączasz klawisz przy łóżku ale on zapala inną lampę! Nie udaje Ci się. Mając system ABB-free@home® możesz to zrobić, automatyka instalacji umożliwi Ci zarządzać każdą lampą w pokoju czy w mieszkaniu. Możesz powielać zapalanie/gaszenie lampy w kilku miejscach bez ograniczeń, łączyć oświetlenie w grupy czy tworzyć własne sceny. Dodawać ściemniacze lamp i zarządzać światłem według Twoich prefernecji jako użytkownika - bo ty jesteś najważnieszy, instalacja tradycyjna nie może Cię ograniczać. Zarządzanie światłem tworzysz dla siebie, dla swojej wygodny...
Przycisk, który wszystko wyłącza.

ABB-free@home® zapewni Ci dzięki opcji sceny "wyłącz wszystko". Jest to szczególnie praktyczne przy opuszczaniu domu, ponieważ powoduje wyłączenie wszystkich połączonych w sieć urządzeń w całym mieszkaniu np. wyłączy światło czy wybrane gniazda 230V, opuszczą się żaluzje, zmniejszone zostanie ogrzewanie, zasłonią się tkaniny w oknach itp. Ponieważ funkcja ta jest już wstępnie skonfigurowana, nie jest potrzebne pracochłonne programowanie. Funkcję tą możesz uruchomić z dowolnego przycisku na ścianie lub zdalnie. Jak Ci wygodnie. Oczywiście istnieje możliwość konfiguracji w drugą stronę  "włącz wszystko", właczy się światło, podniesie się temperatura domu, odsłonią się żaluzje czy tkaniny, itp.Konfiguracja za pomocą aplikacji.

Łatwość obsługi. Konfiguracja przy użyciu aplikacji ABB-free@home®  jest zrozumiała i szybka. Najpierw na wyświetlaczu tableta lub laptopa następuje aktywacja wszystkich urządzeń znajdujących się w pomieszczeniach. Umożliwia to dokonywanie ustawień. Jaśniej lub ciemniej. Cieplej lub zimniej. Zapisywanie. Podnoszenie lub opuszczanie żaluzji. Wcześniej lub później. 
 


sterowaniee ABB free@home


Idealny w nowym budownictwie czy podczas remontu

System ABB-free@home® nie wymaga żadnej nowej instalacji elektrycznej,  wystarczy doprowadzić przewód magistralny, który służy do komunikacji pomiędzy inteligentymi urządzeniami instalowanymi jako tradycyjne przełączniki w puszkach elektrycznych. Automatykę ABB można traktować jako hybrydę, która wspomaga tradycyjną instalację - logiką i funkcjonalnością.

Szacunkowy koszt przewodu dla mieszkania czy domu to tylko ok.200-400 zł (uzależnione od metrażu inwestycji), system działa stabilnie niż inne rozwiaznie bezprzewodowe na rynku. Dlatego warto ułożyć przewód podczas urządzania każdego domu czy mieszkania, dzięki temu będziemy mogli zawsze uruchomić system, tworząc swoją funkcjonalność instalacji jak i automatykę.

panel abb free@home

Opłacalna inwestycja

Systemy automatyki domowej to nie tylko większy komfort, ale również opłacalna inwestycja. Nakłady poniesione na jego instalację będą się zwracać. Automatyczne sterowanie ogrzewaniem nie tylko pozwala na regulowanie temperatury w pomieszczeniach, ale ogranicza straty energii. Przykładowo system potrafi wyłączyć ogrzewanie lub obniżyć temperaturę w trakcie nieobecności domowników. Sterowanie roletami również pozwala na oszczędności – poprzez odpowiednie doświetlenie pomieszczeń robi się w nich cieplej lub latem ogranicza dopływ promieni słonecznych.
Do istotnych funkcji systemów zalicza się również symulowanie obecności domowników w trakcie wyjazdów. W przypadku Abb–Free@home oznacza to zapamiętywanie rytuałów mieszkańców. System o stałych porach uruchamia sprzęty domowe czy zapala i gasi światła. Aplikacja w tablecie i smartfonie umożliwia też monitowanie otoczenia i wnętrza domu, dzięki integracji z wideofonem i systemem komunikacji domowej ABB-welco

czujka temperatury

Istotne zalety systemu:

- Inteligentne sterowanie światłem i urządzeniami
- Przystępna cena 
- Łatwa obsługa, konfiguracja i samodzielna zmienność ustawień, w j.polskim
- Stabilny system oparty na komunikacji cyfrowej po kablu
- Markowe urządzenia, sygnowane renomowaną szwajcarką marką ABB
- Bezpłatne aktualizacje systemu
- Rozbudowa systemu o nowe funkcje wraz z ich dostepnością na rynku
- Bezpłatne doradztwo techniczne przedstawicieli ABB

System Abb–Free@home zainstalowany jest w naszym salonie, zapraszamy do odwiedzin i zapoznania się z jego możliwościami.

Umów się na prezentację
projekt abb free@home


Jesteśmy autoryzowanym partnerem firmy ABB, w ofercie posiadamy kompletny asortyment osprzętu elektroinstalacyjnego jak i domofonów. Oferujemy projekt, sprzedaż i profesjonalny montaż. Służymy 15-letnim doświadczeniem przy projektowaniu instalacji elektrycznej potrzebnej dla wygody i komfortu mieszkańców.

Free@home ma nową fukcjonalność systemu - aktywacji głosowej, która zapewnia dodatkowy komfort i wygodę użytkowników. Po powrocie do domu wystarczy wydać polecenie: włącz światło w przedpokoju, a przed wyjściem z domu można powiedzieć: wyłącz światło w każdym pomieszczeniu ―  i gotowe”. 

Użytkownicy mogą wprowadzić do systemu nazwy pokoi i obszarów. System można zaprogramować tak, aby użytkownik otrzymywał potwierdzenie wykonania polecenia, np. gdy użytkownik powie: „zamknij żaluzje w salonie”, system potwierdzi: „wszystkie żaluzje w salonie zostały zamknięte” itd. Ponadto użytkownicy mogą pytać system o stan funkcji, np.: „czy światło w pokoju Tomka jest wyłączone?”, a system udzieli odpowiedzi.

ABB wprowadziła rozwiązanie do rozpoznawania głosu, które stanowi połączenie systemu rozpoznawania mowy w oparciu o zasady gramatyczne oraz statystycznego modelu mowy. System może otrzymywać dane w formie mowy naturalnej oraz w formie poleceń: użytkownik może powiedzieć „proszę włącz światło w salonie” lub „salon — światło — włącz”. Procesor dialogowy w systemie sterowania głosowego wykorzystuje algorytmy do rozpoznawania kontekstu i intencji użytkownika. System zbiera dane w oparciu o kontekst, ale także pobiera je z obszernej biblioteki głosowej. W przypadku otrzymania niepełnego polecenia system zapyta użytkownika o dodatkowe informacje.

Kolejnym ulepszeniem jest nowa funkcja, które umożliwia inteligentne łączenie różnych procesów przy wykorzystaniu zdań logicznych „jeżeli…, to”. Na przykład jeżeli temperatura w pomieszczeniu przekroczy 25°C, żaluzje mogą się automatycznie zamykać. Podobnie, gdy czujnik ruchu zostanie aktywowany, użytkownik otrzyma powiadomienie za pośrednictwem poczty elektronicznej lub usługi push na smartfon.